«Инженерлік-технологиялар» кафедрасы

«Инженерлік-технологиялар» кафедра меңгерушісі

т.ғ.к. Көптілеуов Болат Жеткербайұлы

Телефон: +7 702 609 3126

Қызылорда ашық университетінің құрылымдық бөлімінің бірі «Инженерлік технологиялар» кафедрасы.
Кафедраға қарасты білім беру бағдарламалары:
- Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету
- Мұнай-газ ісі
- Құрылыс
- Электр энергетикасы
- Көлікті пайдалану және жүк қозғалысы мен тасымалдауды ұйымдастыру

Кафедраның негізгі бағыты: ғылым мен техниканың шарықтап дамуы барысында өндірістің барлық саласын қамтитын, өндірісте пайда болатын мәселелерді шешудің тиімді әдістерін игерген техникалық мамандарды әзірлеу.
Кафедраның негізгі мақсаты: техникалық бағыттағы бакалавларды даярлауда өңірдегі көшбасшылық орнын қамтамасыз ету болып табылады.
Кафедраның негізгі қағидалары:
➢ ашықтық принципі. Кафедра мен кафедра жобалары туралы ақпараттың әлеуметтік желілерде қолжетімділігін, қашықтықтан оқыту технологиялары мен web – мүмкіндіктер негізінде жедел кері байланысты, кафедраның профессор-оқытушылар құрамының білім алушылармен, жұмыс берушілермен және талапкерлермен ашық өзара іс-қимыл жүйесін көздейді.
➢ қол жетімділік принципі. Білім алушылар үшін қосымша білім беру қызметтерінің кең спектрін және икемді дағдыларды табысты кәсіби өзін өзі іске асыру мен бәсекеге қабілеттіліктің қажетті құрамдас бөлігі ретінде дамыту мүмкіндіктерін ұсыну;
➢ өзара әрекеттесу принципі. Барлық деңгейдегі білім беру ұйымдарымен, инновациялық кәсіпорындармен және өңірді дамыту драйверлерімен, білім беру қызметтері нарығында жұмыс істейтін жеке ұйымдармен өзара байланысты дамыту.
«Инженерлік технологиялар» кафедрасы төмендегі ЖОО-мен тығыз ынтымақтастық, шығармашылық байланыста:
➢ Ш.Есенов атындағы  Каспи Инжиниринг және технологиялар университеті;
➢ С.Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университеті;
➢ Қорқыт ата атындағы Қызылорда университеті
➢ Қазақ Ұлттық қыздар педагогикалық университеті
➢ Батыс Қазақстан Инновациялық-технологиялық университеті
➢ Шерхан Мұртаза атындағы Халықаралық Тараз инновациялық институты.

6B06150-Есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыз ету білім беру бағдарламасының мақсаты - заманауи ақпараттық технологиялардың әдістері мен тәсілдерін, ғылыми жетістіктерін білім беру үдерісінде қолдана алатын, ізденімпаз жоғары білімді дербес, қосылатын, өндірістік және басқа да компьютерлер мен компьютерлік желілер үшін бағдарламалық қамтамасыз етуді (БҚ) әзірлеумен айналысатын маманды даярлау болып табылады.

6B07261 - Мұнай-газ ісі
БББ мақсаты - Мұнай және газ кен орындарын игерумен, өндірумен және тиімді пайдаланумен айналысатын бәсекеге қабілетті және жоғары білікті, сұранысқа ие мұнай мамандарын дайындау. Мұнай-газ ісі бакалавры мұнай өндіру саласындағы мекемелерде, колледждерде және оқу-өндірістік комбинаттар, оқу-курстық жүйелер, жұмыспен қамту орталығы мамандары мен біліктілігін көтеру мен қайта даярлау, дайындау орталықтарында жұмыс атқарады.

6В07365 - Құрылыс
БББ мақсаты - Әртүрлі мақсаттағы жаңа ғимараттар мен құрылыстарды жобалауға және салуға, қолданыстағы құрылыстарды тексеруге және қайта жаңартуға, елдің әлеуметтік-экономикалық дамуы жағдайында ұйымдастырушылық-басқарушылық шешімдер қабылдауға қабілетті жан-жақты білімді, әлеуметтік-табысты мамандар даярлау

6B07155 - Электр энергетикасы (Электрмен жабдықтау)
БББ мақсаты – Бiлiм берудiң инновациялық әдiс-тәсiлдерiн, ғылыми жетiстiктерін пайдалана отырып электр энергетикасы саласының бiлiктi мамандарын даярлау, орта және жоғары оқу орындарына арналған оқулықтар мен оқу құралдарын шығару, егемендi елiмiзде ғылымның, бiлiмнiң дамуына үлес қосу. білім беру саласында бакалаврлар даярлау.

6B11380-Көлікті пайдалану және жүк қозғалысы мен тасымалдауды ұйымдастыру
БББ мақсаты - көлік техникасы мен технологиясы саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын, өндірістік-технологиялық, жоғары кәсіби деңгейге ие, еңбек нарығында бәсекеге қабілетті, көлік, көлік техникасы және технологиялар саласында жоғары білікті мамандарды даярлау